АСТРОНАУТИТЕ и истражувањето на вселената

Додади коментар

АСТРОНАУТИТЕ и истражувањето на вселената

АСТРОНАУТИТЕ и истражувањето на вселената

250,00 ден.
Шифра на производ: 7500907

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Издание кое ќе го привлече вниманието на сите деца кои сакат да ја истражуваат вселената. Интересна е затоа што концептот активности детето само ги насочува. На голем формат сликаната подлога од вселената децата ја дополнуваат со лепенки. Ова сликовница во исто време е и едукативна, затоа што содржи сижетни информации за: астрономијата како наука, за тоа кој бил Галиелео Галилеј, за сонцето и ѕвездите, за астронаутите и нивните скафандери, Нил Арсмтронг - првиот човек кој стапнал на месечината, за Спејс Шатл и многу други информации поврзани за вселената, нејзиното истражување и за астронаутите и мисиите Аполо, за меѓународната вселенска станица. Откриј ја вселената и забавувај се лепејќи ги сликичките на соодветното место.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

168,00 ден.
Во кошничка

215,00 ден.
Во кошничка

329,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

450,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места