Епски народни песни – V одделение

Додади коментар

Епски народни песни – V одделение

Епски народни песни – V одделение

180,00 ден.
Шифра на производ: 9100147

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Основен мотив во нашите епски песни е љубовта кон татковината и величање на јунаштината на историски познати и непознати личности. Идеализацијата на јунакот е главната цел во песните. Нашите епски песни се одликуваат со богата идејна содржина. Изданието е изборна лектира за петто одделение.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек повез

Останати производи од оваа група

Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места