Додади коментар

Басни од Езоп – III одделение

Басни од Езоп – III одделение

210,00 ден.
Шифра на производ: 9100130

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Басните се четиво на кое се навраќаат сите читатели. Тие се куси и ефектни, пишувани на разбирлив јазик. Тие се дел од лектирата која што никогаш не застарува. Овој збир на басни од Езоп, Бошко Смаќоски, Ристо Давчевски, Жан Лафонтен е задолжителна книга која што секој треба да ја причита. Изданието е задолжителна лектира за трето одделение.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек повез

Останати производи од оваа група

Во кошничка

380,00 ден.
Во кошничка

210,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

370,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места