„ПРЕКРАСНИОТ СВЕТ НА ПРИНЦЕЗИТЕ“

Додади коментар

„ПРЕКРАСНИОТ СВЕТ НА ПРИНЦЕЗИТЕ“

„ПРЕКРАСНИОТ СВЕТ НА ПРИНЦЕЗИТЕ“

495,00 ден.
396,00 ден.
Шифра на производ: 7500912

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Нова сликовница за прекрасните принцези: Маја, Снежната Кралица, Шехерезада, Василиса, Нефертари, Мулан, Белиот Крин, Брадамант, Гвеневир, Анжелика, Покахонтас, Воут! Имајте неверојатно патување околу светот со овие незаборавни принцези. Чудесни приказни инспирирани од литературата и од фолклорот. Дванаесет преубаво илустрирани портрети на прекрасни и шармантни принцези. Со оваа голема сликовница ќе патуваш насекаде низ волшебни и мистериозни земји: од срцето на Стара Европа, до песокливиот Древен Египет; од бескрајните кинески полиња, до разнобојното Карипско Море; од ветровитите планини на Истокот до студените острови на Северот. Страница по страница ќе запознаеш неверојатни ликови и ќе откриеш што ги прави толку уникатни и незаборавни. Секоја од нив има приказна за кажување и мала тајна за откривање... ПОДГОТВИ СЕ. ЗАТВОРИ ГИ ОЧИТЕ, СТАВИ ГО ПРСТОТ НА МАПАТА...И НЕКА ЗАПОЧНЕ ПАТУВАЊЕТО!

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

80,00 ден.
40,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
112,00 ден.
Во кошничка

100,00 ден.
80,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.
84,00 ден.
Во кошничка

135,00 ден.
94,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места