Додади коментар

ПРИРАЧНИК ПО МАТЕМАТИКА ЗА МАТУРАНТИ

190,00 ден.
Шифра на производ: 7500034

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

РЕШЕНИ ЗАДАЧИ ОД МАТУРА ПО МАТЕМАТИКА Ова издание претставува прирачник по математика за матуранти. Содржи решени задачи од матурата по предметот Математика кој ќе им овозможи на учениците да се приготват за полагање на матурата.

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места