ВОСКРЕСНИ ЖИВ

Додади коментар

ВОСКРЕСНИ ЖИВ

ВОСКРЕСНИ ЖИВ

400,00 ден.
280,00 ден.
Шифра на производ: 7600861

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

УСПЕХОТ НЕ Е ВАШЕ ПРАВО, УСПЕХОТ Е ВАША ОБВРСКА! Оваа книга е наменета за секој оној кој знае дека во животот може да постигне многу повеќе од она што го постигнува во моментов. За миг не можете да постигнете успех, но за миг можете да го смените правецот. Ништо не е помоќно од променетото размислување. Токму тоа го направил авторот на оваа книга. Се откажува од политиката по десетгодишна активност. Целосно се свртува кон претприемништвото и за само осум години изградил трговска и потрошувачка мрежа во над 40 држави на сите континенти, која прави обрт од неколку десетици милиони евра месечно. Содружник е во глобални пионерски проекти кои го менуваат блокчеин пазарот и пазарот на криптовалути на светско ниво. Во моментот е еден од најуспешните во областа на нетворк маркетингот на целиот Балкански Полуостров, индустрија која во 2017 година на светско ниво прави поголеми заработки од музичката, филмската и индустријата на видеоигри заедно. Оваа книга - првенец на Зоран Витанов, не може да се оквалификува во ниту еден класичен литературен жанр, но сепак е целина во една приказна. На почетокот започнува како роман, во вториот дел продолжува како автобиографско дело, а на крај преминува во макроекономски учебник кој ги предвидува идните глобални економски текови. Со знаењето од оваа книга вие можете да се позиционирате во животот и да ги искористите тие промени да работат во ваша полза, без оглед на вашето образование. Книгата е напишана со голема амплитуда на разбирливост, каде е подеднакво приемлива и за целосни непознавачи на економијата, но и за напредни глобални познавачи на економските текови.

Автор

Зоран Витанов;

Јазик

македонски

Година на издавање

2020

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

300,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

340,00 ден.
238,00 ден.
Во кошничка

520,00 ден.
364,00 ден.
Во кошничка

228,00 ден.
160,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
294,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места