Додади коментар

БОЖИЌНА ПРИКАЗНА

БОЖИЌНА ПРИКАЗНА

399,00 ден.
Шифра на производ: 7500779

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Просветно дело секогаш нуди интересни и современи изданија. Оваа Божиќна звучна приказна е токму едно такво издание. Приказната е според новела на Чарлс Дикенс. На интересен начин на децата им се доловува обележувањето на Бадник и Божиќ и колку е убаво истите да се прославуваат во круг на блиски и драги луѓе, колку е куќата весела кога се споделуват вакви празнични денови. Духот на Божиќното минато го предупредува главниот лик Скруџ и поканува „да летаат низ сеќавањата“. Откријте како влијаел Духот за Скруџ да си го промени животот и ставот кон празнувањата и животот воопшто. Магијата да биде поголема - додека читате можете да ги слушате Божиќните звуци, песни кои се на таблет од страна на сликовницата и со само еден допир звукот се активира!

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

570,00 ден.
Во кошничка

790,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места