ВИЗУЕЛЕН РЕЧНИК ПО ФИЗИКА

Додади коментар

ВИЗУЕЛЕН РЕЧНИК ПО ФИЗИКА

ВИЗУЕЛЕН РЕЧНИК ПО ФИЗИКА

300,00 ден.
210,00 ден.
Шифра на производ: 7500735

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Дојди и изучувај ја физиката одвнатре! Во овој визуелен речник се зборува за теории и експерименти од сите области на физиката, вклучувајќи ги енергијата, машините, брановите, електрицитетот, магнетизмот, нуклеарните реакции и уште многу нешта. отвори ги страниците и најди: • Над 200 извонредни фотографии во боја и графички илустрации. • Извонреден нов вид речник што може да го користи целото семејство. • Концизен текст и внимателно избрани дефиниции приспособени за луѓе од сите возрасти. • Лесен пристап до 3000 стручни зборови.

Останати производи од оваа група

Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

360,00 ден.
252,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места