ВИЗУЕЛЕН РЕЧНИК ПО ХЕМИЈА

Додади коментар

ВИЗУЕЛЕН РЕЧНИК ПО ХЕМИЈА

ВИЗУЕЛЕН РЕЧНИК ПО ХЕМИЈА

300,00 ден.
210,00 ден.
Шифра на производ: 7500734

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Повелете, проучете ја хемијата темелно! Овој визуелен речник ви прикажува теории и експерименти од сите области на хемијата, вклучувајќи атоми и молекули, структури на органски материи, каталитички процеси и уште многу нешта. На овие страници ќе најдете: • Над 200 извонредни фотографии во боја и графички илустрации. • Прекрасен нов вид речник за целото семејство. • Концизен текст и внимателно одбрани дефиниции разбирливи за луѓе од секоја возраст. • Приложен е и Терминолошки речник со над 3000 зборови.

Останати производи од оваа група

Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

360,00 ден.
252,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места