Со руски во светот

Додади коментар

Со руски во светот

Со руски во светот

250,00 ден.
Шифра на производ: 7400211
ISBN: 978-9989-0-1059-0

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ако сакате да патувате, или да работите во странство, ако сакате да ги научите современите руски изрази, да се забавувате, да најдете стан и... Ако сте ученик, студент, ако знаете или треба да научите руски јазик, ќе ви помогне овој исклучително практичен прирачник.

Автор

проф. Нина Калашникова; проф. Софија Мришук;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонско-руски

Број на страници

167

Димензии

20,00x11,00x0,80

Тежина гр.

142,00

Писмо

Кирилица - Латиница

Останати производи од оваа група

Во кошничка

268,00 ден.
Во кошничка

210,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

210,00 ден.
Во кошничка

210,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места