Со турски во светот

Додади коментар

Со турски во светот

Со турски во светот

210,00 ден.
Шифра на производ: 7400208
ISBN: 978-9989-0-1024-8

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ако сакате да патувате, или да работите во странство, ако сакате да ги научите современите турски изрази, да се забавувате, да најдете стан и... Ако сте ученик, студент, ако знаете или треба да научите турски јазик, ќе ви помогне овој исклучително практичен прирачник.

Автор

проф. д-р Мирјана Теодосијевиќ;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонско-турски

Број на страници

174

Димензии

20,00x11,00x1,00

Тежина гр.

169,00

Писмо

Кирилица - Латиница

Останати производи од оваа група

Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

268,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

210,00 ден.
Во кошничка

210,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места