Додади коментар

Злосторства

Злосторства

350,00 ден.
245,00 ден.
Шифра на производ: 9100262
ISBN: 978-9989-30-967-0

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

ВИСТИНА НИШТО ДРУГО, ОСВЕН ВИСТИНА! „Во книжевното првенче Злостоства на адвокатот Фердинанд фон Ширах, коешто го запира здивот, станува збор за вистината - ништо друго, освен вистината“. - ФАЦ. „Ширах пишува на толку префинет, јасен и едноставен начин како пишувањето да му е професија... Извонреден раскажувач, бидејќи се потпира на луѓето, на нивните судбини... Филм преточен во зборови со скратена верзија“. - Шпигел

Автор

Фердинанд фон Ширак;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2010

Број на страници

192

Димензии

20,00x14,00x1,10

Тежина гр.

229,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

300,00 ден.
255,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
294,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
280,00 ден.
Во кошничка

320,00 ден.
288,00 ден.
Во кошничка

175,00 ден.
122,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места