Гребенот на слепиот

Додади коментар

Гребенот на слепиот

Гребенот на слепиот

520,00 ден.
Шифра на производ: 9100277

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Детективот за убиства при полицијата на Лос Анџелес, Петер Декер, и неговата сопруга, Рина Лазарус, ќе бидат изненадени од свирепо повеќекратно убиство во оваа непредвидлива и тензична приказна на најдобриот автор на Њујорк тајмс, Феј Келерман, „Велат дека мртвите не зборуваат, но ако слушате внимателно, тие сепак зборуваат.“ Добро познатата личност во деловниот, како и во општествениот живот, Кафи, со своите синови и со помалиот брат Мејс ги изгради повеќето трговски центри во јужна Калифорнија и се здоби со филантропска репутација со тоа што донираше милиони во добротворни цели. Не им требаше долго на Петер, на неговите верни детективи Скот Оливер и Марџ Дан, и на остатокот од тимот да сфатат дека свирепите убиства се извршени од некој однатре. Работите уште повеќе се заплеткаа кога тие открија дека дарежливоста на Кафи опфаќала и организации коишто им овозможивале втора шанса на деликвенти, од кои многумина биле најмени од страна на Кафи како негови лични телохранители. Но, Дали се работи за обичен случај на убиство/грабеж или за нешто многу позаплеткано? Но, тогаш една случајна средба со судскиот преведувач на кој му треба нејзина помош ја носи Рина во срцето на истражувањето на нејзиниот сопруг - и право на патеката на една банда од ладнокрвни убијци. За да ја заштити Рина, Декер мора да го најде својот плен пред спртта да ги обедини неговите два света. Гребенот на слепиот е возбудлив трилер напишан од големиот мајстор на занаетот.

Автор

Феј Келерман;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2010

Број на страници

464

Димензии

20,00x14,00x2,40

Тежина гр.

535,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

380,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
Во кошничка

320,00 ден.
Во кошничка

275,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места