Другата врата

Додади коментар

Другата врата

Другата врата

175,00 ден.
122,00 ден.
Шифра на производ: 9100249
ISBN: 978-608-228-006-6

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

„... Ми буди респект умеењето на Чавдар Ценов да се служи со јазикот. Речиси секој страница во неговата проза наидуваме на дискретно воведени јазични игри, разигрување на познати фразеологизми и клиширани конструкции. Во исто време тој нѐ исправа пред недофатливата граница, која ја дели „нормалната“ психа од болната, природното - од „натприродното“, и со тоа потсетува на најдобрите барања на „дијаболистите“ и експресионистите, кои се речиси најплодотворната традиција во бугарскиот расказ во последните десетлетија...“ - Николај Аретов

Автор

Чавдар Ценов;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2011

Број на страници

180

Димензии

20,00x14,00x1,00

Тежина гр.

223,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

490,00 ден.
343,00 ден.
Во кошничка

340,00 ден.
238,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
280,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
280,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места