Зошто пцујам

Додади коментар

Зошто пцујам

Зошто пцујам

100,00 ден.
70,00 ден.
Шифра на производ: 7600754
ISBN: 978-998-901-021-7

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Зпшто пцујам на хрватската писателка Ведрана Рудан е збирка текстови објавени последниве неколку години на нејзиниот блог. Во книгата се застапени текстови на нејзините омилени теми: Зошто служат жените, Зошто служат мажите, Зошто служат децата, Зошто служи Хрватска, Зошто служи животот, напишани онака како само Ведрана пишува: остро, директно и духовито. Ведрана Рудан во фуриозен ритам одговара на прашањата што секојдневно го измачуваат секој просечен Балканец и пцуе сѐ што ќе ѝ застане на патот, онака сочно и духовито како што само таа умее

Автор

Ведрана Рудан;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

208

Димензии

20,30x13,00x1,50

Тежина гр.

211,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

350,00 ден.
245,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
255,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
294,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
280,00 ден.
Во кошничка

320,00 ден.
288,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места