Есента на една љубов

Додади коментар

Есента на една љубов

Есента на една љубов

228,00 ден.
160,00 ден.
Шифра на производ: 7600776
ISBN: 978-608-228-357-9

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

„Неговата творечка намера е да ги зачува од заборавот магичните мигови и слики, звуци, мириси и зборови, средби и разделби од дипломатските крстосувања по белиот свет, во егзотичните земји и таинствените средини, како што тоа го правеле и го прават во своите нотеси и патописи големите патешественици и аџии, жедни за нови пространства и доживувања, за незаборавни случки и ликови, откривајќи ја секогаш поетска страна на животот и љубовта што ги обединува луѓето во светот, во сите меридијани и поднебја.“ - Паскал Гилевски

Автор

д-р Срѓан Керим;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2018

Број на страници

56

Димензии

23,00x15,00x0,50

Тежина гр.

160,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

290,00 ден.
203,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
343,00 ден.
Во кошничка

290,00 ден.
203,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
175,00 ден.
Во кошничка

275,00 ден.
192,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места