Додади коментар

206 Коски

206 Коски

340,00 ден.
238,00 ден.
Шифра на производ: 7600709
ISBN: 978-9989-0-0912-9

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

„Генијалец за создавање неизвесност“. - Њујорк Дејли; „Мошне интересни детали, кои ве тераат со внимание да се задлабочите во форензичката антропологија и анатомска наука... Вербалната умешност на Раикс, како и нејзината љубов кон тие сфери ни нудат сѐ што би требало да знаеме - да ја збогатат фабулата, ликот или атмосферата... Таа е вистински виртуоз за сцени на неизвесност и исчекување.“ - Џефри Дивер, автор на „Крстови долж патот“.

Автор

Кети Раикс;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2011

Број на страници

327

Димензии

23,50x15,50x1,70

Тежина гр.

502,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

520,00 ден.
364,00 ден.
Во кошничка

228,00 ден.
160,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
294,00 ден.
Во кошничка

380,00 ден.
266,00 ден.
Во кошничка

290,00 ден.
203,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места