2012 Апокалипса

Додади коментар

2012 Апокалипса

2012 Апокалипса

380,00 ден.
190,00 ден.
Шифра на производ: 7600710
ISBN: 978-9989-0-0818-4

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

ОД ДРЕВНИТЕ ПРОРОШТВА, ДО НАУЧНИТЕ ПРОГНОЗИ. „Доаѓа Апокалипсата!“ Оваа фраза ја повторуваа познатите пророци и народи од сите времиња. Денес, и научниците почнаа да зборуваат за реалноста на глобалните катаклизми. Во оваа книга ќе најдете одговори на сите прашања бо брска со Апокалипската: причините за идните природни промени, основните фактори за „крајот на светот“, времето на доаѓањето на Апокалипсата, картата на идните катаклизми, варијантите за остварување на апокалиптичните настани, начините за преживување во променетите климатски услови и др. Пророците претскажувале, научниците прогнозираат... но духовните учители на Шамбала му ја откриле на светот вистината за Апокалипсата. Тие ни ги пренесоа конкретните податоци за настаните во иднината преку нивното учење за смената на космичките епохи, која наскоро ќе се случи на нашата планета, и тоа не за првпат. Пророштвата и учењата што се опишани во оваа книга, ќе ни раскажат за тоа што нѐ чела и ќе ни помогнат да се подготвиме за природните промени и да преживееме во новите услови.

Автор

А. Маријанис;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2010

Број на страници

349

Димензии

19,50x13,00x2,00

Тежина гр.

374,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

290,00 ден.
145,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

275,00 ден.
138,00 ден.
Во кошничка

320,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
150,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места