Каде сенките темнеат

Додади коментар

Каде сенките темнеат

Каде сенките темнеат

449,00 ден.
314,00 ден.
Шифра на производ: 7600741
ISBN: 978-9989-0-0958-7

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Во Исланд, минатото фрла темна сенка. Пред илјада години: Исландски воин се враќа од битка, со себе носејќи прстен, земен од отсечениот прст од десната рака на непријателот. Пред седумдесет години: Професор на Оксфорд тајно ја создава најпознатата легенда на дваесеттиот век. Неговото име? Џон Роналд Руел Толкин. Пред шест часа: Убиен е Агнар Хералдсон, експер по староисландска литература. Сите настани се поврзани, но за да дознаете како, ќе ви помогне детективот Магнус Џонсон.

Автор

Мајкл Ридпат;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2011

Број на страници

328

Димензии

23,00x15,00x2,10

Тежина гр.

428,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

228,00 ден.
160,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
280,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
280,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места