Додади коментар

Магии

Магии

490,00 ден.
343,00 ден.
Шифра на производ: 9100357
ISBN: 978-608-228-005-9

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

„Магии“ е блескава и привлечна книга. Дарбата на авторката Априлин Пајк едноставно продолжува да цути и дури се плашам да видам колку фасцинантна ќе биде нејзината следна книга. Малку Хари Потер и нешто повеќе „Зона на самракот“ - тоа е добитна комбинација на Априлин Пајк. Сепак, нејзиното сопствено претставување на животот во кралството на самовилите „Авалон“ дава една дополнителна сјајна патина која ги маѓепсува читателите. Пајк развива волшебна серија. „Магии“ изобилува со изненадувања, со неизвесност и напнатост и тешко дека би можела да се смести подолу од нејзината претходна книга „Крилја“. Лорел се претвора во фасцинантна жена. Конфликтот во нејзиното срце нема да предизвика изненадување кај другите, кои исто како и таа се двоумат меѓу две работи што подеднакво ги сакаат.

Автор

Априлин Пајк;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2011

Број на страници

420

Димензии

20,00x12,00x2,20

Тежина гр.

418,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

340,00 ден.
238,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
175,00 ден.
Во кошничка

290,00 ден.
203,00 ден.
Во кошничка

175,00 ден.
122,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места