Пророштвата на Нострадамус

Додади коментар

Пророштвата на Нострадамус

Пророштвата на Нострадамус

360,00 ден.
252,00 ден.
Шифра на производ: 7600740
ISBN: 978-9989-0-0973-0

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

НОСТРАДАМУ НАПИШАЛ ИЛЈАДНИЦИ ПРОРОШТВА - САМО 942 СЕ ЗАЧУВАНИ. Што се случило со исчезнатите стихови? Какви тајни тие криеле? Оваа мистерија ја раскажуваат двајца сосем различни мажи. Адам Сабир е присател кој очајно се обидува да ја врати во живот неговата кариера; Ечор Бејл е член на древно тајно здружение кое многу одамна се посветило на поддршката на „тројцата Антихристи“ претскажани од Нострадамус - Наполеон, Адолф Хитлер, и „оној кој допрва ќе дојде“... Сабир е вовлечен во скриениот свет на француските цигани, а Бејл му е зад петици. Застрашувачкиот лов започнува...

Автор

Марио Ридинг;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2012

Број на страници

455

Димензии

16,80x12,00x2,50

Тежина гр.

387,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

300,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
245,00 ден.
Во кошничка

380,00 ден.
266,00 ден.
Во кошничка

175,00 ден.
122,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места