Додади коментар

Ќе станам татко

Ќе станам татко

350,00 ден.
140,00 ден.
Шифра на производ: 7600805
ISBN: 978-9989-0-0898-6

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

За што служи таткото? Која е новата улога што од него ја очекуваат неговата брачна другарка и општеството? Кои се проблематиките и психолошките и практичните пресврти што го притискаат мажот во мигот кога станува татко? Како да се заштити брачниот живот од неизбежните промени на чувства, улоги и простори што ги предизвикува новата рожба? Како се менуваат семејните односи? Со кои научни и институционални можности располага стерилна брачна двојка што посакува дете? Како е најдобро да се однесуваме во случај на разделба или развод? На овие и на уште многу други прашања одговара Ана Оливерио Ферарис, поддржана од долгогодишна специјална професионалност, во соработка со педијатарот Паоло Сарти.

Автор

Ана Оливеиро Ферарис; Паоло Сарти;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2011

Број на страници

238

Димензии

19,50x19,50x1,00

Тежина гр.

445,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

295,00 ден.
236,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
140,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
140,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
140,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
140,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места