Водич за породување

Додади коментар

Водич за породување

Водич за породување

390,00 ден.
156,00 ден.
Шифра на производ: 7600807
ISBN: 978-9989-0-0897-9

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Практичен водич неопходен за подготовка на идните мајки за породување и за раѓање на бебето. Лесна за консултација, оваа книга нуди јасни и детални објаснувања за последниот месец од бременоста (лекарските конторли, психичката состојба на идната мајка, малите секојдневни проблеми...), породувањето (контракции, фази на породувањето, начини на олеснување на болката, првиот контакт со бебето...), првите денови во породилиштето (грижа за новороденчето, случаите на депресија...). Сериозна и смирувачка книга, која одговара на реалните преокупации на бремените жени. Визуелен водич со вежби за дишење и релаксација за подобро да се помине овој специфичен период.

Автор

Беноа ле Гоедек;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2011

Број на страници

126

Димензии

23,50x18,50x0,90

Тежина гр.

405,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

200,00 ден.
160,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
140,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.
236,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
140,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
140,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места