Додади коментар

Оливер Твист

Оливер Твист

190,00 ден.
152,00 ден.
Шифра на производ: 7100925

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Економските тешкотии му биле инспирација на Дикенс за неговите најдобри романи (Оливер Твист, Дејвид Коперфилд, Тешки времиња) кои опфаќаат длабоки теми и критика кон тогашното општество. Благодарение на добиеното наследство, идниот писател ја напуштил фабриката во која работел и почнал да учи. На 17 години веќе пишувал во весници, и во 1836 година објавил еден роман во неделни епизоди, Оливер Твист, во кој бил прикажан суровиот и тежок живот на најсиромашните. Постигнал голем успех.

Автор

Чарлс Дикенс;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

70

Димензии

23,50x13,70x1,20

Тежина гр.

250,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

170,00 ден.
68,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
68,00 ден.
Во кошничка

190,00 ден.
152,00 ден.
Во кошничка

90,00 ден.
72,00 ден.
Во кошничка

80,00 ден.
32,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места