1000 години познати личности

Додади коментар

1000 години познати личности

1000 години познати личности

900,00 ден.
630,00 ден.
Шифра на производ: 7500747
ISBN: 9989-30-742-3

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ова е книга за личностите кои оставиле белег во изминатиот милениум. Ова е елегантен, фактографски приказ на благородните и озогласените, на нивните достигнувања и наследство што му го оставиле на човештвото. Покрај основните биографски податоци, во кои се наведува каде живееле, кога живееле, нивната работа и нивните достигнувања, книгата изобилува со дополнителни информации и интересни детали за овие исклучителни личности. Со извонредно вклопените илустрации и слики, оваа книга дава единствен приказ за животот на добрите и големите, славните и злогласните, и претставува извор на едукација и забава за целото семејство.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2006

Број на страници

250

Димензии

28,00x22,50x2,50

Тежина гр.

1260,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

416,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
441,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места