Визуелна енциклопедија на Земјата

Додади коментар

Визуелна енциклопедија на Земјата

Визуелна енциклопедија на Земјата

1200,00 ден.
840,00 ден.
Шифра на производ: 7500771
ISBN: 978-9989-0-0640-8

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Твој водич што ќе те запознае со творбите, обликот и активноста на планетата Земја. Факти и фотографии, Целосен внатрешен и надворешен преглед и приказ на нашата планета во 8 поглавја, сложени пресеци и прикази, детални карти на континенти и океани, вчудовидувачки и драматични фотографии, профили на екосистемите на Земјата, опфаќање голем број тропски прашања, напишана од експерт на науките за Земјата, разбирлив глосар и индекс, идеален извор за училишни задачи.

Автор

Мајкл Алаби;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2009

Број на страници

256

Димензии

30,50x24,00x2,50

Тежина гр.

1635,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

500,00 ден.
425,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
416,00 ден.
Во кошничка

900,00 ден.
630,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места