Географски атлас на светот

Додади коментар

Географски атлас на светот

Географски атлас на светот

550,00 ден.
Шифра на производ: 511514
ISBN: 978-9989-0-0997-6

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Географскиот атлас на светот издание на Просветно Дело е ексклузивно издание изработено со најсовремен пристап на дигитално и тематско гис-мапирање, при што се користени специјални, глобални тридимензионални (3Д) подлоги за релјефот на: копното, морското и океанското дно. Во прилог ЦД со сите содржини од Географскиот атлас на светот

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2014

Број на страници

95

Димензии

32,50x23,00x1,00

Тежина гр.

711,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места