Додади коментар

Јас во градинка

Јас во градинка

495,00 ден.
Шифра на производ: 7500077
ISBN: ISBN 978-608-228-492-7

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Јас во градинка е книга наменета за децата од 4 до 5 година. Таа содржи работни листови кои ги поттикнуваат децата на разновидни активности: да забележуваат и да воочуваат сличности и разлики, да анализираат целина и делови, да подредуваат, да додаваат, да групираат и да класифицираат поими, да воочуваат и да создаваат правила и редослед, серијациски низи, да бараат врски и асоцијации и сл. Работните листови, исто така, ги воведуваат децата во почетното пишување и препознавање на броевите. Создавањето на книгата Јас во градинка уште од почеток го следеа тимови соработници од предучилишните установи, па со сигурност може да се каже дека овие работни листови се целосно правени по мерка на децата и во согласност со потребите на воспитувачите.

Автор

д-р Симеон Маринковиќ; Славица Марковиќ;

Повез

Мек повез

Година на издавање

2023

Број на страници

64

Производител

Напредок Принт

Останати производи од оваа група

Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

280,00 ден.
Во кошничка

390,00 ден.
Во кошничка

230,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места