... Од градинка до училиште... – работна тетратка за предучилишна и раноучилишна возраст

Додади коментар

... Од градинка до училиште... – работна тетратка за предучилишна и раноучилишна возраст

... Од градинка до училиште... – работна тетратка за предучилишна и раноучилишна возраст

625,00 ден.
500,00 ден.
Шифра на производ: 7500120
ISBN: ISBN 978-9989-0-1347-8

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

… Од градинка до училиште... е работна тетратка наменета за децата од пет до седум години. Направена е врз основа на општите основи на предучилишната и раноучилишната програма и во неа се обединети разновидни содржини (математика, светот околу нас, букви и развој на говорот и др.) неопходни за совладување вештини и знаења во текот на подготовките на детето за поаѓање на училиште, како и во првата училишна година.

Автор

Милица Ракиќ;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек повез

Година на издавање

2023

Број на страници

144

Производител

Европа 92

Останати производи од оваа група

Во кошничка

365,00 ден.
292,00 ден.
Во кошничка

195,00 ден.
156,00 ден.
Во кошничка

275,00 ден.
220,00 ден.
Во кошничка

290,00 ден.
232,00 ден.
Во кошничка

140,00 ден.
112,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места