Додади коментар

Вежбанка Turn The Dial Take It Away

Вежбанка Turn The Dial Take It Away

700,00 ден.
Шифра на производ: 7501523

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

"Кој рече дека математиката e досадна? Децата ќе сакаат да учат одземање со оваа неверојатна забавна книга со активности. Воведувајќи едноставни математички вештини и концепти следејќи го пристапот на училишните математички методи, оваа книга изобилува со забавни и пријатни активности, а со зартување на бројчаникот може да ги проверат своите одговори. Ламинираните страници за пишување и бришење овозможуваат бескрајно вежбање, придобивка од учењето со повторување. Секоја страница е со светли бои и се фокусира на секој број од 1 до 10, Вклучено пенкало. 10 страници, тврд повез Големина: 25 x 25 см ISBN: 9781847501523 англиски јазик"

Производител

Алигатор

Останати производи од оваа група

Во кошничка

440,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места