Додади коментар

Едукативна игра за учење англиски јазик

Едукативна игра за учење англиски јазик

480,00 ден.
408,00 ден.
Шифра на производ: 2К50599

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Забавна дидактичка игра со која децата учат многу англиски зборови, наменета за возраст од 5-7 години. Сетот содржи 6 илустрирани табли со 36 плочки со илустрации и зборови, изработени од тврд пластифициран картон како и упатство за игра. Играта опфаќа три нивоа на учење и можност за само-проверка со што се овозможува постапно воведување на нов јазик и учење на англиски зборови кои се дел од детското секојдневие.

Производител

Clementoni

Останати производи од оваа група

Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

700,00 ден.
Во кошничка

1300,00 ден.
1040,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места