Додади коментар

Математички Краснопис

Математички Краснопис

210,00 ден.
Шифра на производ: 511171
ISBN: 978-998-901-317-1

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Оваа книга ќе помогне децата да ги запознаат и научат правилно да ги пишуваат цифрите, а преку интерактивни игри ќе ја развијат логиката и љубовта кон математиката. Затоа, оваа книга нека биде почетокот на математичката авантура на секое дете.

Автор

Ирена Пантова; Марија Јошеска;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек повез

Број на страници

32

Производител

Коста Абраш

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
128,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
Во кошничка

1200,00 ден.
1020,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
128,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места