ПРВАЧЕ 1 : македонски јазик за I одделение

Додади коментар

ПРВАЧЕ 1 : македонски јазик за I одделение

ПРВАЧЕ 1 : македонски јазик за I одделение

320,00 ден.
Шифра на производ: 111163
ISBN: 978-9989-0-1324-9

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Низ игра и забава се подготвуваме за читање и пишување. Над 100 активности за развој на мислењето, говорот и графомоториката кај првачињата. "Прваче 1 - македонски јазик za I-во одделение" е одобрено од Министерство за образование и наука, со решение УП1 бр. 12-290 со кое се дава согласност за употреба во настава, врз основа на позитивното мислење на Бирото за развој на образование.

Автор

Велкоска, Анета; Јосифоска, Светлана; Станојоска, Тања; Тодоровска Унковска, Весна; Штерјоска Митреска, Анита;

Повез

мек повез

Број на страници

117

Останати производи од оваа група

Во кошничка

390,00 ден.
312,00 ден.
Во кошничка

1400,00 ден.
1190,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
128,00 ден.
Во кошничка

90,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места