Англиски - низ игра до знаење

Додади коментар

Англиски - низ игра до знаење

Англиски - низ игра до знаење

290,00 ден.
232,00 ден.
Шифра на производ: 7500863

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Изданието „Англиски низ игра до знаење“ претставува едукативно издание за деца на англиски јазик. Детето преку интересни активности ќе може да ја научи англиската азбука, броевите, деловите од човечкото тело и други основни поими за почетно изучување на англискиот јазик.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски - Англиски

Број на страници

63

Димензии

29,00x20,50x0,50

Тежина гр.

188,00

Писмо

Кирилица - Латиница

Останати производи од оваа група

Во кошничка

625,00 ден.
500,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.
236,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
128,00 ден.
Во кошничка

140,00 ден.
112,00 ден.
Во кошничка

365,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места