Додади коментар

Направи диносаурус

Направи диносаурус

350,00 ден.
280,00 ден.
Шифра на производ: 7500859
ISBN: 978-84-677-5116-1

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Откриј го неверојатниот свет на диносаурусите и направи твоја сопствена макета на диносаурус. Извади ги претходно исечените делови кои се наоѓаат во втората половина од книгата, превиткувај ги и вклопувај ги како што е наведено во упатството. На крајот ќе имаш макета голема 57 см - и сето тоа без да користиш ножици и лепило. Таргет 12+ години

Издавач

Просветно Дело

Повез

Mek

Јазик

Македонски

Година на издавање

2017

Број на страници

48

Димензии

31,50x23,30x1,00

Тежина гр.

443,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

180,00 ден.
90,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
80,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
112,00 ден.
Во кошничка

130,00 ден.
65,00 ден.
Во кошничка

130,00 ден.
65,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места