ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКА - ДЕЛЕЊЕ

Додади коментар

ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКА - ДЕЛЕЊЕ

ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКА - ДЕЛЕЊЕ

190,00 ден.
Шифра на производ: 7500857

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Идеална книга за вежбање задачи со делење. Нуди едноставни и оригинални методи со кои децата ќе учат низ игра. Содржи најразновидни активности и математички задачи, како и страница со решенија за проверка на резултатите. Книга создадена да ги поттикне децата и да им го доближи фасцинантниот свет на математиката.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

295,00 ден.
Во кошничка

140,00 ден.
Во кошничка

440,00 ден.
Во кошничка

190,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места