ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКА - МНОЖЕЊЕ

Додади коментар

ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКА - МНОЖЕЊЕ

ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКА - МНОЖЕЊЕ

190,00 ден.
133,00 ден.
Шифра на производ: 7500856

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Множење - Идеална книга за учење и вежбање на таблиците за множење. Исто така, содржи и почетни задачи со делење. - Нуди едноставни и оригинални методи со кои децата ќе учат низ игра. - Содржи најразновидни активности и математички задачи, како и страница со решенија за проверка на резултатите. - Книга создадена да ги поттикне децата и да им го доближи фасцинантниот свет на математиката.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

440,00 ден.
374,00 ден.
Во кошничка

140,00 ден.
98,00 ден.
Во кошничка

70,00 ден.
49,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
198,00 ден.
Во кошничка

105,00 ден.
73,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места