Атлас на знамиња со лепенки

Додади коментар

Атлас на знамиња со лепенки

Атлас на знамиња со лепенки

330,00 ден.
231,00 ден.
Шифра на производ: 7500821

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Во овој Атлас на знамиња со лепенки, со помош на мапите, ќе ги откриеш континентите и државите во светот, ќе дознаеш колку се големи различните држави во светот, кои се нивните главни градови и кои се нивните знамиња. И сето тоа ќе го правиш додека си играш и лепиш повеќе од 200 лепенки на соодветно место. Тука ќе ги пронајдеш знамињата на сите држави во светот, а има уште неколку знамиња на важни светски организации, како што се Организацијата на обединетите нации и Црвениот крст.

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Останати производи од оваа група

Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

360,00 ден.
252,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места