101 податок што треба да го знаеш за бродовите и пристаништата

Додади коментар

101 податок што треба да го знаеш за бродовите и пристаништата

101 податок што треба да го знаеш за бродовите и пристаништата

160,00 ден.
136,00 ден.
Шифра на производ: 7500797

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Откриј го возбудливиот свет на бродовите и пристаништата со оваа книга која те води на пат низ историјата на морепловството. Научи сѐ за првите пловни објекти, за огромните и тешки товарни бродови, за најбрзите бродови или за работата на пристаништата. Безброј податоци и занимливости проследени со соодветни илустрации.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

47

Димензии

22,55x17,00x0,50

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

490,00 ден.
416,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

2000,00 ден.
Во кошничка

995,00 ден.
696,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места