101 податок што треба да го знаеш за авионите

Додади коментар

101 податок што треба да го знаеш за авионите

101 податок што треба да го знаеш за авионите

160,00 ден.
136,00 ден.
Шифра на производ: 7500796

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Откриј ја возбудливата историја на авијацијата: првиоте обиди, големите неуспеси... и генијалноста и храброста на пионерите на воздухопловството. Тука ќе ги најдеш сите детали за најголемите, најбрзите и најмодерните авиони, а многуте впечатливи податоци никого не оставаат рамнодушен. Оваа книга ја надополнуваат и безброј занимливости проследени со соодветни и убави илустрации.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

47

Димензии

22,50x17,00x0,50

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
416,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

1200,00 ден.
840,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места