Мојт прв англиски - сликовен речник

Додади коментар

Мојт прв англиски - сликовен речник

Мојт прв англиски - сликовен речник

250,00 ден.
200,00 ден.
Шифра на производ: 7500739

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Мојот прв англиски сликовен речник претставува основна алатка за почетно изучување на англискиот јазик. Преку илустрации прикажани се основните поими што треба детето да ги совлада и разбере. Преку овој речник учењето на англискиот јазик ќе биде лесно и забавно!

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македоски - англиски

Година на издавање

2016

Број на страници

32

Димензии

22,50x17,50x0,50

Тежина гр.

288,00

Писмо

Кирилица - Латиница

Останати производи од оваа група

Во кошничка

450,00 ден.
360,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
240,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
120,00 ден.
Во кошничка

595,00 ден.
238,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
200,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места