НЕ ВЉУБУВАЈ СЕ ВО РОСА САНТОС

Додади коментар

НЕ ВЉУБУВАЈ СЕ ВО РОСА САНТОС

НЕ ВЉУБУВАЈ СЕ ВО РОСА САНТОС

450,00 ден.
225,00 ден.
Шифра на производ: 7600913

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Нина Морено Роса Сантос е проколната од морето – барем така велат луѓето. Вљубувањето во неа е лоша вест, особено ако си момче со брод. Но Роса се чувствува повеќе затечена отколку проколната. Затечена меѓу културите и изборите кои треба да ги направи. Меѓу нејзината abuela, почитувана исцелителка и столб на нивната заедница, и мајка ѝ, уметница која влегува и излегува од нејзиниот живот како ураган. Меѓу Порт Корал, впечатливото гратче во јужна Флорида кое го нарекуваат дом, и Куба, островот за кој нејзината abuela одбива да зборува. Како што се прекршуваат нејзините избори за колеџ, Роса се судира – и тоа, буквално – со Алекс Акино, таинствено момче со тетоважи од океан чие семејство ја поседува марината. Со своето срце, своето семејство и својата иднина пред себе, може ли Роса да ја скрши клетвата и да си го најде своето место зад хоризонтот?

Повез

Мек

Број на страници

288

Останати производи од оваа група

Во кошничка

300,00 ден.
150,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
165,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
200,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
175,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места