Основен атлас на истражувања и откритија

Додади коментар

Основен атлас на истражувања и откритија

Основен атлас на истражувања и откритија

330,00 ден.
231,00 ден.
Шифра на производ: 7500718
ISBN: 9989-0-0485-4

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Целта на овој атлас е да ги синтетизира научните, техничките и културните напредоци, како и географските откритија кои суштествено влијаеле врз развојот на човештвото. Не се работи за тоа да се уќива во научниот или географскиот напредок, туку да се анализира секој историски настан и неговото влијание врз општиот развиток на светот. Темите, во кои главно се бараше јасност и точност за да можат да им послужат на учениците и општо на читателите како книга за консултации, акцентот го ставаат врз најважните аспекти на секој настан.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2006

Број на страници

96

Димензии

27,50x21,00x0,60

Тежина гр.

418,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

360,00 ден.
252,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места