ЗАД ОЧИГЛЕДНОТО

Додади коментар

ЗАД ОЧИГЛЕДНОТО

ЗАД ОЧИГЛЕДНОТО

300,00 ден.
240,00 ден.
Шифра на производ: 7600909

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

ЗАД ОЧИГЛЕДНОТО Андријана Ѓорѓевска Она помеѓу првиот плач и последниот здив луѓето го нарекуваат живот. И понекогаш забораваат дека освен име треба да му се даде и значење. (Не е доволно да им се даде само име на работите) „Има градови кои раскажуваат приказни. Приказни кои никој никогаш нема да ги слушне, ама ти секогаш ќе ги знаеш и ќе ги носиш со себе како евтина амајлија купена на пазар за која веруваш дека ќе ти донесе среќа.“ (Градови кои раскажуваат приказни) Долго време верував дека немаме ништо заедничко. Ти најдобро ги користеше прстите за да ме оставиш без облека. Јас, пак, за да пишувам проза. Подоцна сфатив дека тоа всушност, било иста работа. (Нашите заеднички работи)

Повез

мек

Број на страници

156

Останати производи од оваа група

Во кошничка

228,00 ден.
160,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
294,00 ден.
Во кошничка

290,00 ден.
203,00 ден.
Во кошничка

290,00 ден.
203,00 ден.
Во кошничка

175,00 ден.
122,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места