Основен атлас - религии

Додади коментар

Основен атлас - религии

Основен атлас - религии

330,00 ден.
231,00 ден.
Шифра на производ: 7500717
ISBN: 9989-0-0421-8

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ова дело на читателот, на пристапен и богато илустриран начин, му нуди општо согледување на духовната историја на човештвото преку неговите верувања и религиозни принципи, од даличните времиња на предисторијата до денес. На едноставен и непосреден начин овозможува да се спознае важноста на религиите во создавањето на цивилизациите и созревањето на нивните општества, развојот на културата, научната мисла, економијата и односите меѓу народите.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2005

Број на страници

96

Димензии

27,50x21,00x0,60

Тежина гр.

418,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

360,00 ден.
252,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места