Додади коментар

MATEMATИЧКИ АВАНТУРИ 1

MATEMATИЧКИ АВАНТУРИ 1

299,00 ден.
239,00 ден.
Шифра на производ: 7500051

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Книгава е наменета за оние деца на возраст од 5 до 7 години кои можат да напредуваат побрзо и повеќе од своите врсници. Во оваа книга се наоѓаат интересни задачи какви што најчесто не се работат на часовите по математика на училиште. Задачите имаат различни функции: дел од нив служат за развивање на логичкото и апстрактното мислење, некои се однесуваат на снаоѓањето во рамнина и во просторот, некои се за снаоѓање во различни ситуации, а многу од нив се едноставно убави задачи, оние поради кои ја сакаме математиката и кои нè мотивираат постојано да ја вежбаме. Сите задачи се погодни за откривање и за развивање на талентот за математика и за поттикнување на креативноста.

Останати производи од оваа група

Во кошничка

1300,00 ден.
Во кошничка

1300,00 ден.
Во кошничка

1600,00 ден.
Во кошничка

1200,00 ден.
Во кошничка

1800,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места