Атлас по географија

Додади коментар

Атлас по географија

Атлас по географија

330,00 ден.
231,00 ден.
Шифра на производ: 7500707
ISBN: 9989-0-0310-6

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Целта на ова дело е да му даде на читателот, на ученикот и на оној кој врши повремени консултации, целосна и привлечна панорама на деловите кои ја сочинуваат Земјата. Бројните илустрации, со голема јасност и прецизност, се придружени со кратки белешки за потеклото, развојот и трансформациите што ги претрпела нашата планета. Воведот во врска со општите аспекти на помошните науки кои придонесуваат кон запознавањето со неа и детаљниот индекс на поими, ја зголемуваат практичната и дидактичката вредност на ова извонредно издание.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2005

Број на страници

96

Димензии

27,50x21,00x0,60

Тежина гр.

411,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

360,00 ден.
252,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места