Основен атлас на музиката

Додади коментар

Основен атлас на музиката

Основен атлас на музиката

330,00 ден.
Шифра на производ: 7500696
ISBN: 978-9989-0-0831-3

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр.7 Аеродром
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Овој атлас овозможува да се навлезе во прекрасниот свет на музиката истражувајќи ги нејзините најразлични манифестации. Покрај корисните информации за нејзиното потекло, стиловите и периодите, сака да го оживее интересот меѓу слушателите и љубителите, но и да забавува со андегдоти и со куриозитети. Една прошетка меѓу големите композитори и интерпретатори од сите времиња, задржувајќи се на различните инстурменти што нѐ возбудиле и нивните суштински квалитети, овозможува да се трасира патот на оваа уметност што плени и го придружува човекот во неговиот од низ историјата.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2010

Број на страници

96

Димензии

27,50x21,00x0,60

Тежина гр.

411,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

360,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места