Основен атлас за цицачите

Додади коментар

Основен атлас за цицачите

Основен атлас за цицачите

330,00 ден.
231,00 ден.
Шифра на производ: 7500695
ISBN: 978-9989-0-0832-0

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Од еден лилјак што тежи неколку грама до синиот кит, кој може да достигне 150 тони, цицачите ги освоиле земјата, водата, воздухот, па дури и подземјето. Овој атлас овозможува на забавен начин да се навлезе во сознанијата за овие единствени животни 'рбетници, кои од нивното појавување, пред околу 195 милиони години, се распространиле низ целата планета, вклучувајќи ги и замрзнатите поларни зони. Со привлечни слики и на синтетичен начин, но не помалку длабок, се илустрираат карактеристиките што ги разликуваат над 4300 видови цицачи што постојат денес.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2010

Број на страници

96

Димензии

27,50x21,00x0,60

Тежина гр.

409,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

330,00 ден.
231,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места