Додади коментар

Диносауруси

Диносауруси

490,00 ден.
416,00 ден.
Шифра на производ: 7100935

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Со оваа книга, едиција „Малиот генијалец“ им ги приближува на најмалите тајните од светот на диносаурусите. Тие ќе откријат фасцинантни податоци за најизвонредните животни кои некогаш постоеле на Земјата. Со која брзина трчале, со што се хранеле, колку тони тежеле или на кои денешни животни личеле се само дел од сатапените прашања, а со електорнскиот молив децата можат да ги дознаат точните одговори веднаш.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

30

Димензии

29,50x26,00x1,00

Тежина гр.

461,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

790,00 ден.
672,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

430,00 ден.
366,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места